Akryl i jego początki.

Na początek trochę historii

Tak naprawdę to wszystko zaczyna się od Egiptu, bo to właśnie Egipcjanie jako pierwsi zaczeli wprowadzać sztuczne paznokcie, dla nich były one symbolem piękna i bogactwa. W naszych czasach pomysłodawcy akrylu spędzili wiele godzin na badaniach, które pozwoliły dopuścić te produkty do linii produkcji. Czy wiesz, że akryl został wynaleziony przez przypadek w latach 50-tych XX w a w Polsce został wprowadzony do użytku w latach 90-tych. 

Rodzaj i skład substancji przeznaczonych do stylizacji paznokci jest dobrany tak, aby przynieść najlepsze i pożądane efekty. Ważną informacją jest ta, że produkty akrylowe nie szkodą zdrowiu❗ To jeden z wielu mitów jaki słyszy się na codzień.

Metoda akrylowa zaraz obok żelowej jest jedną z najpopularniejszych metod przedłużania paznokci❗ Akryl jest metodą punktową, zaś żel metodą warstwową. Wykonanie paznokci akrylowych wymaga większej wprawy, ponieważ akryl w przeciwieństwie do żelu jest produktem szybkoschnącym. Niezbędne produkty do utworzenia produktu to proszek akrylowy (występuje w różnych kolorach, najczęściej bezbarwny, biały, różowy) oraz substancja ciekła, czyli liquid. Jeśli chcemy, aby nasze paznokcie długo trzymały się płytki paznokcia, należy zastosować primer, czyli wytrawiacz, który zwiększa przyczepność produktu do naturalnej płytki paznokcia. Aby utworzyć kulkę akrylową, dzięki której utwardzimy paznokieć musimy zamoczyć pędzelek w liquidzie a następnie połączyć go z proszkiem bezpośrednio na pędzelku. Powstałą kulkę rozprowadzamy na szablonie lub naturalnej płytce paznokcia powtarzając czynność. 

Osobom początkującym i nie tylko jest dosyć ciężko wykonać ten proces, ponieważ akryl jest produktem szybkoschnącym, jednak trening czyni mistrzem. Dlatego właśnie tak wielu stylistów∑ wybiera inne ogólnie znane i dostępne metody.