Monumer + Polimer = Akryl

Z uwagi na wiele pytań przygotowaliśmy dla was kilka ciekawostek dot. produktów akrylowych. Jak wicie akryl jest bliski naszemu sercu i chętnie dzielimy się naszą ponad 22 letnią wiedzą. 

Paznokcie akrylowe są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Przedłużanie paznokci akrylem jest szczególnie polecane osobom, które mają delikatne i łamliwe paznokcie. Jest to również skuteczna metoda na zapuszczanie paznokci, ponieważ naturalna płytka odrasta swobodnie pod akrylem. Podobnie jest z produktami UV jednak sam akryl jest produktem o wiele twardszym niż inne. Można dzięki temu zregenerować paznokcie po długim obgryzaniu lub zniszczeniu. Paznokcie akrylowe to naturalne paznokcie przedłużone za pomocą utwardzonego akrylu. 

Akryl to proszek, który samoistnie się utwardza, daje również możliwość wymodelowania paznokci i nadania im pożądanego kształtu. Po połączeniu dwóch składników (proszku oraz płynu) następuje nieodwracalna akcja chemiczna podczas której akryl zastyga.

Manicure akrylowy jest niezwykle trwały i bardzo mocny, dlatego polecany jest także osobom, które mają cienkie lub łamliwe paznokcie. Akryl ukryje również niedoskonałości paznokcia – odkształconą i nierówną płytkę, np. ślady po obgryzaniu. Akryl można usunąć z paznokci w dowolnym momencie. Ta metoda stylizacji paznokci jest bezpieczna, jeśli jest prawidłowo i profesjonalnie wykonana – nie uszkadza niepotrzebnie warstw paznokcia. Płytkę należy tylko delikatnie zmatowić przez wykonaniem stylizacji.

Zaletą akrylu jest jego trwałość i odporność na urazy mechaniczne, umożliwia odbudowanie paznokci. 

Wadą akrylowego przedłużania paznokci jest charakterystyczny zapach płynu (liquid). Można jednak kupić produkt bezwonny, który jest bezpiecznym preparatem dla również kobiet w ciąży. Jest to produkt który wymaga wiele wprawy oraz umiejętności.