Nożyczki do skórek – wszystko co powinnaś wiedzieć.

Nożyczki czy cążki oto jest pytanie?

Odpowiednie usunięcie skórek to jeden z ważnych elementów podczas mani hybrydowego czy przedłużania panzokci. Przez wiele lat cążki były podstawowym narzędziem każdej manicurzystki ale czy faktycznie narzędzie te jest najlepszym uwzględniając jego przeznaczenie?

Nożyczki to narzędzie, które jeszcze prezycyjniej niż cążki zajmie się twoimi skórkami a w połączeniu z frezarką stanie się niezastąpione a bezpieczne i skuteczne usuwanie skórek stanie się prostsze niż myślisz.

Nożyczki do skórek komu dedykujemy?

Przede wszystkim to narzędzie przeznaczone dla profesjonalistów. Kupując nożyczki musisz wiedziać jak się nimi posługiwać wbrew pozorom czynność ta wcale nie jest taka prosta jak się wydaje. Jak każde narzędzie wymaga wiedzy oraz wprawy. Gdy już je opanujesz dają one wiele przyjemności a cięcie jest mega precyzyjne. 

Nożyczki do skórek wykonane są z wysokiej jakości stali chirurgicznej. Materiał ten jest odporny na zabiegi dezynfekujące i korozję dlatego też możesz je wielokrotnie poddawać sterylizacji. 

Ostrze nożyczek to klucz do sukcesu. Dobrze, jeśli jest ostre i wąskie. Ma to ogromny wpływ na sprawne i bezpieczne usunięcie skórek. W szczególności zwróć uwagę na ich część tnącą. Jest mega delikatna i zawsz gdy ich nie używasz zabezpieczaj je specjalną gumką dodawaną do zestawu. Nawet delikatne uszkodzenie ostrza spowoduje, że twoje nożyczki i staną się bezużyteczne.

Warto wspomnieć o kilku rodzajów długości ostrza oraz stopnia zakrzywienia części tnącej. Te delikatne niuanse są niezwykle ważne podczas ich wyboru oraz mają mega wpływ na Twoją sprawną pracę.

18mm – Najmniejsze nożyczki o ostrym i znacznie zaokrąglonym ostrzu mierzącym 18 mm, które będą pomocne przy szerokich paznokciach klientek. Usuwanie skórek pójdzie Ci jak z płatka.

21 mm – Nożyczki do skórek o długości ostrza 21mm i znacznym zaokrągleniu. Skórki trudne do usunięcia? Z tymi nożyczkami nie będą one Ci straszne!

25 mm – Najdłuższe nożyczki o ostrym zakończeniu mierzącym nawet do 25mm i wyraźnie zaokrąglonym ostrzu niż w ich poprzednikach. To narzędzie spisze się idealnie przy wąskich paznokciach Twoich klientek i pozwoli usunąć skórki wokół paznokcia z trudno dostępnych miejsc.

W trakcie naszych kursów dokładnie wyjaśniamy wszystkie szczegóły. Omawiamy też technikę bez której użycie nożyczek staje się o wiele trudniejsze niż ci się wydaje. Jednak gdy już je opanujesz z wielką przyjemnością będziesz sięgać po nie. Możliwości jakie dają, łatwość, długość cięcia, precyzja, brak poszarpanych miejsc to z pewnością zadowoli nie tylko Ciebie ale również Twoich klientów